Będzie lawina

Zaczęło się w Zabrzu, przeszło do Płocka. Oto grupa kiboli Wisły zechciała pogadać z piłkarzami, skończyło się tym, że ktoś skopał Adama Majewskiego a inni w tym czasie ubliżali piłkarzowi. Zastanawiałem się czy akcja była uzgodniona z zarządem, na szczęście okazało się, że nie. Do tego prezes Płocka Jerzy Ożóg zareagował tak jak powinien – zerwał wszystkie umowy z kibolami. Ale zastanawianie się nie było bezzasadne.

Okazuje się bowiem, że akcja w Zabrzu była uzgodniona zarządem. Wiedział o niej prezes Jędrych i przedstawiciel Allianza pan Mueller. PZPN powinien obu wydać zakaz stadionowy i na jakiś konkretny termin odsunąć od piłki. To samo z Henrykiem Kasperczakiem. Jeśli ktoś napuszcza bandytów na kogoś innego, sam jest bandytą.
W tym przypadku w ogóle nie ma powodów do dyskusji – skazać i koniec. Można jedynie wysokość kary uzależnić od roli jaką konkretny osobnik pełnił w zajściu.
Rozśmieszyły mnie reakcje prasowe. Paweł Czado w gazecie wyborczej najpierw zaatakował kiboli, zresztą słusznie, później gdy z nim pogadali napisał na swoim blogu, że w sumie to fajni goście. Generalnie o zajściu pisał ale tak, żeby za dużo nie napisać.
To można przeżyć, człowiek czasem się boi.
To co zrobił Darek Ostafiński w Przeglądzie Sportowym to już skandal – generalnie usprawiedliwił bandziorów. Napisał tekst o tym, że kibice zmotywowali piłkarzy do walki.
Darek powinien trafić do jednego worka z Mullerem i z Jędrychem – jak najdalej od piłki nożnej na rok lub dwa, żeby ochłonął, są jakieś priorytety bez względu na miejsce zamieszkania. Żeby było jasne – większość dziennikarzy „PS” na pewno nie będzie się z nim w tej sprawie solidaryzowała. Wiem to.
Ja teraz czekam na kolejne doniesienia, gdzie kibice będą chcieli porozmawiać z piłkarzami?
Swoją drogą dla zawodnika taka sytuacja powinna być pretekstem do rozwiązania kontraktu z winy klubu. Jestem przekonany, że w Anglii czy w Niemczech czy w jakimkolwiek cywilizowanym kraju, piłkarz mógłby wyciągnąć od klubu kupę kasy. Tylko za to, że nie miał zapewnionego bezpieczeństwa na stadionie. I słusznie.

2 Komentarze »

  1. czado said

    Ostafiński to Partia Przyjaciół Artura Boruca

    • vegetable78 said

      proszę nie podszywać się pod innych, wymyśl sobie jakiś neutralny nick, takie posty muszę kasować.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: