Deyna

Autor: Stefan Szczepłek

Rarytas na rynku kolekcjonerskim. Podobno cena tej książki osiąga już 250 złotych. Niestety wydała ją firma, która swój żywot zakończyła na opublikowaniu dwóch książek – tej i Polkowskiego o Grzegorzu Lacie. Bogaty facet zrobił swojej żonie wydawnictwo (Dom Wydawniczy Grażyna Kosmala).

Ale do sedna – Stefan Szczepłek dotarł do wszystkich do których dotrzeć powinien, pogadał z braćmi, siostrami, trenerami, kolegami, generalnie widać że spędził wiele lat jeżdżąc za Deyną. Historia Deyny w Polsce jest niemal kompletna. Ze spraw technicznych – ciekawiej byłoby gdyby cytował częściej swoich rozmówców, zamiast opowiadania swoimi słowami to co tamci myślą i mówią.

Niestety tak sobie pan Stefan potraktował rozdział o Anglii czy USA, za to nieźle jest opisane życie prywatne piłkarza. Bardzo dobrze też, że Szczepłek, chociaż z Deyną mocno się utożsamia, potrafił momentami nieco się zdystansować i napisać też o grzechach piłkarza, takich jak sprzedawanie meczów. Cóż, nikt nie jest święty.

Na koniec – książka dobrze napisana, w końcu umiejętność sprawnego operowania językiem polskim to jeden z wielkich atutów pana Stefana.

Moja ocena: 4,5/5

więcej książek w dziale RECENZJE

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: