Słomiany zapał

strasznie dużo roboty z tym blogiem. Jak na człowieka znanego ze słomianego zapału i tak nieźle się trzymam i co więcej, mam zamiar uruchomić kolejny dział – będzie się nazywał Jajko Kolumba. Nie chodzi o rozwiązywanie trudno-łatwych zagadek, ot będzie coś na kształt przeglądu piłkarskiego na świecie – na przykład jak się gra na Bermudach itd.
Jakiś czas temu szef działu sportowego dziennika Polska The Times, Robert Zieliński (mój kolega zresztą) określił Australię mianem śmiesznej drużyny w jednym ze swoich paszkwilochamofelietonów.
Czyli Przychodzi Hary Kewell do lekarza a tam Mark Schwarzer.
Pomyślałem sobie – skoro szef działu sportowego nie wie, że Australia ma przyzwoitą drużynę, to może i ludzie nie wiedzą?

Tak, wiem, że wiedzą, po prostu dzisiaj każdy pcha się do dziennikarstwa sportowego – przyjemna praca, łatwa kasa i jeszcze można się w telewizji pokazać i kilka głupot powiedzieć (i jeszcze myśleć, że to jest mądre i śmieszne). Szkoda, bo Robert był swego czasu gościem z klasą, dopóki nie zaczął go pociągać bruk w wydaniu wschodnioeuropejskim. I dlatego właśnie powstanie Jajko Kolumba. Raz w tygodniu, bez zbędnego napinania się. Zastanawiam się czy na warsztat wziąć którąś z lig arabskich czy raczej daleki, daleki wschód.
Ale to spokojnie, dopiero w przyszłym tygodniu to wyprodukuję. Jest jeszcze kilka pomysłów. Ale o tym przy okazji, jak zacznie tu zaglądać o kilka osób więcej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: