Roger się sprawdził?

Wystarczyło, że Roger Guerreiro strzelił bramkę i podał dwa razy do przodu i czytam w komentarzach, że się zrehabilitował. Pozwolę sobie być odmiennego zdania.

Roger jest środkowym pomocnikiem, rozgrywajacym (grywał też na lewej, ale w kadrze Leo wystawia go jako środkowego). Moim zdaniem środkowy pomocnik nadaje tempo gry, rusza drużynę, jest jak lokomotywa, wrzuca kolejny bieg. Roger jest anemiczny, mało dynamiczny i nie przystaje do dzisiejszej piłki. I nie zmieni tego jedna piękna bramka z rezerwami Iraku.

Roger zawalił całą rundę, bo ponoć chciał zmniejszyć swoją cenę, chciał by Legia oddała go do zachodniego klubu. Myślę, że powolny Roger na zachodzie nie przebrnie przez trening. Byłem kiedyś na treningu Heerenveen, obserwowałem Matusiaka. Radka Matusiaka, którego zapamiętałem z polskiej ligi, jak ośmiesza obrońców Łęcznej. Tam tempo było tak szybkie, że Radek po prostu oddychał rękawami. Był cieniem Bonaventury Kalou, który włąśnie wszedł do Heerenveen. Pod koniec wbil piłkę do pustej bramki i domagał się ode mnie peanu w gazecie. Figa z makiem Radziu, trochę się znam na piłce.

Jeden czy dwa słabsze ogniwa w drużynie przejdą. Taki Piotrek Włodarczyk (super gość) odstawał od czołówki ligowej ale strzelił 100 bramek w lidze, bo wiedział jak się ustawić. Menago załatwił mu miejsce w dobrej drużynie. Jedno słabsze ogniwo przejdzie. Zresztą w coraz słabszej polskiej lidze te 100 bramek nie powinno być problemem dla przeciętnego napastnika (10 bramek na sezon przez 10 lat, bądźmy poważni). Odszedł z Legii i co dalej, wiemy… 4 bramki w 21 meczach w Zagłębiu, które gra nieco szybciej niż Legia i gdzie miejsce trzeba sobie wywalczyć a do tego 2 bramki w 18 meczach w Arisie. Tak jak pisałem, Piotrek to super fajny gość ale to trochę za mało na dobrą grę. Swoją drogą Piotrkowi trudno było zachować autokrytykę, gdy schodził z boiska niektórzy dziennikarze rzucali mu się na szyję (och, ach, jakie to obrzydliwe).

Dlatego przy wolno grającej polskiej drużyine Roger wydaje się dobry. Ale czy przy lepszym tempie będzie potrafił podkręcić i swoje? Nie sądzę. W Polsce on nadaje tempo, na zachodzie musiałby wsiąść do lokomotywy, która gna trzy razy szybciej. Nie zgadzam się z opiniami dziennikarzy, w tym Pawła Wilkowicza, którego wysoko cenię, że Roger się zrehabilitował. Jedna bramka to za mało, by przykryć cały żałosny sezon.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: