Górnik za Polonię w ekstraklasie?

JW Construction rozważa przeniesienie Polonii Warszawa do Zabrza. To znaczy, ze Polonia wróciłaby do I ligi a Górnik grałby znowu w ekstraklasie. Miałby dużą kasę i zawodników gotowych do gry w europejskich pucharach. To dobrze czy źle? O możliwości transakcji poinformowała właśnie „RZ”. Zaraz zacznie się dyskusja, czy to sztuczne czy nie. Kibice Polonii nie powiedzą słowa, bo przecież sami kupili miejsce od Dyskobolii. Szkoda by było straconego roku. Ale czy taka transakcja jest niemoralna?

A to niby dlaczego?

W 1995 roku Quebec Nordiques mieli wystarczająco dobry skład by zdobyć Puchar Stanleya ale nie było gwarancji, że przekuje się to na sukces finansowy, przyciągnie kibiców i będzie miało przyszłość na topie.

Dzisiaj jest Colorado Avalanche.

Takie czasy. Wczoraj Polonia zyskała na ekonomii, dzisiaj traci. Może stracić.

A Górnik? Czy kibole będą przeciwko? Czy sprzeciwią się występom w pucharach i szansie na przyszłość? Ok, przez chwilę kibole z innych drużyn będą szydzić, ale za dwa lata nie będą pamiętać, gdy Górnik przy pełnych trybunach będzie walczył o prawo gry w Lidze Mistrzów.

Tak jak pisałem wcześniej: 1. odpowiedni budżet, powiedzmy w granicach 10 milionów euro w ciągu 4 lat, 2. frekwencja na trybunach w granicach 10 tysięcy widzów na mecz, 3. pozostałe warunki… nie chcę widzeć drużyn nie spełniających takich podstawowych warunków w ekstraklasie. Dość dziadowania, jeśli mamy dogonić Europę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: