Pasztetowy Lech

Polskie kluby buntują się przeciw Pucharowi Pasztetowej, czyli przeciw Pucharowi Ekstraklasy wg. Franza Smudy. Chodzi o to, że kluby wysyłają tam rezerwy nawet jeśli przyjdzie im płacić kary. Bo polscy piłkarze są przemęczeni. Przypomnę cytat z Leo Beenhakkera, z którym rozmawiałem w RPA:

„Polscy piłkarze są zmęczeni. Dlaczego? Piłkarze polskiej ekstraklasy są zmęczeni… Ile meczów od lutego
musieli zagrać? 15? A powiedzcie mi ile w tym czasie rozegrała Barcelona i Manchester United? Dwa razy więcej? I co kurwa, są zmęczeni? Hiszpania gra eliminacje, Anglia gra eliminacje, wszyscy grają eliminacje. Czy oni mają 10 kontuzjowanych? Nie. Oni grają w czerwcu. skończą i za chwilę znowu grają, a za rok są mistrzostwa świata. Nie ma żadnych przerw. Jedziemy do przodu. O co chodzi? O piłkarzy, ich przygotowanie, dajcie spokój.

Widzieliście finał Ligi Mistrzów? Nieważne kto wygrał, kto przegrał. Ale zobaczcie ile ci piłkarze zostawili sił na boisku? To co zrobili po tym nieprawdopodobnie długim sezonie było nieprawdopodobne. Barcelona rozegrała nieprawdopodobną liczbę miejscu. Liga bardzo długa, w pucharze gra się mecz i rewanż, jeszcze Liga Mistrzów i wszyscy piłkarze grają w meczach swoich reprezentacji. Do 26 maja oni biegali jak konie wyścigowe. Nie mówią nic o zmęczeniu. Nie zagrali 14 spotkań. Jak oni są zmęczeni… Rozumiesz? Każda niedziela mecz, 90 minut, 24-letni facet jest zmęczony. Jak on ma to wytrzymać? Kochasz grę w piłkę
i masz tydzień, żeby się do tego meczu przygotować. Ale oni są zmęczeni. Dajcie spokój! O czym my mówimy? Zewsząd słychać ten sam płacz. Piłkarze narzekają, kluby mają pretensję, że zabieramy ich zawodników, a w mediach – oooo, ci biedni piłkarze są tacy przemęczeni. Zobaczcie jakie to głupie. Albo trzy miesiące przerwy zimowej! Możecie sobie wyobrazić – trzy miesiące. A liga od lutego do maja. Ludzie co to jest? Dorośnijmy wreszcie. Oceniajmy trzeźwo rzeczywistość.”

To Leo Beenhakker. A Franz Smuda nadal uważa, że oni są zmęczeni.

Mają to do siebie, że zawsze są zmęczeni. Polecam swój własny wywiad z Danem Petrescu, znajduje się w sekcji wywiady. Jedzie ostro z polskimi piłkarzami.

Świat idzie do przodu a nasi są zmęczeni.

Jakiś dr. bełkot z Lecha, wiceprezes Kasprzak, mówi tak:

„To popyt powinien kształtować to, w czym gramy. Gdy Lech gra w lidze, mamy komplet widzów. Gdy gra w europejskich pucharach, również. A bilety na Puchar Ekstraklasy nie znajdowały wielu nabywców. To nie kluby obniżają ich poziom. Te rozgrywki po prostu w ogóle nie są atrakcyjne i w obecnej formule nie mają sensu. Należałoby zmienić tę formułę, choćby na play-off. Do tego musiałby dojść sponsor i biznesplan, który pozwoliłby rozwinąć te rozgrywki, nadać im rangę i odpowiedni wizerunek.”

Bla, bla, bla. Nie ma ludzi bo gracie rezerwami.

Puchar ekstraklasy ma to do siebie, że przy odpowiednim traktowaniu go i dołożeniu kilku młodych chłopaków do seniorów, sprawimy że właśnie młodzi piłkarze mają szansę poczuć grę o wielką stawkę. Wiceprezes Lecha udaje że tego nie wie. Udaje idiotę. Dlaczego? Bo woli odpaść w I rundzie niż płacić karę 8 razy. Dlatego proponuję inne rozwiązanie. Podnieść karę 10-krotnie. Wtedy piłkarze przestaną gadać farmazony o zmęczeniu a trener Smuda będzie ich po prostu wystawiać.

My zbliżymy się może odrobinę do Europy.

Reklamy

2 Komentarze »

  1. zelaznypunktwidzenia said

    Puchar Pasztetowej, Puchar Śmietnik, oj Wawrzyn bez kitu, stać cię na więcej…

  2. vegetable78 said

    Puchar pasztetowej to sformułowanie, którego użył Franz Smuda gamoniu, dlatego używam tego w kontekście Smudy i Lecha. Może powinienem wyjaśnić, ale zapomniałem. Pzdr.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: