Standardy pana Tomczaka

Zacznę od cytatu pana Tomczaka, z wywiadu dla gazety wyborczej:

„- Już wiadomo, że dawny zarząd PZPN z Listkiewiczem i Kolatorem był lepszy od obecnego, zresztą to było łatwe do przewidzenia. Paradoks „mojego” Wydziału Dyscypliny polegał m.in. na tym, że obaj panowie zapewnili nam całkowitą swobodę orzekania i w oczywisty sposób pomogli w tej fazie walki z korupcją. Listkiewicz ma wewnętrzne poczucie przyzwoitości, więc uważał korupcję za obrzydlistwo. Zabrakło mu silnej woli i energii, żeby z tym walczyć, ale nie świadomości. Co do dzisiejszych zarządców związku nie byłbym już taki pewny.”

Tyle pan Michał Tomczak, były szef Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zadziwia mnie jednak dlaczego pan Tomczak cieszy się takim autorytetem wśród dziennikarzy gazety wyborczej, konkretnie u Jacka Sarzały, znanego dziennikarskiego inkwizytora. Przypomniałem sobie właśnie, jak kilka dni przed rozstrzygnięciem jednej ze spraw Widzewa Łódź, pan Tomczak spotkał się potajemnie z panem Szymańskim z Widzewa i sobie rozmawiali…

Pan Michał „Nietykalny” Tomczak kiedyś powiedział, że korupcja w futbolu jest jak zabójstwo w normalnym świecie, dlatego zasługuje na najwyższą możliwą karę. Wyobrażacie sobie, że na trzy dni przed osądzeniem  znanego zabójcy sędzia spotyka się z nim na kolacji w przydrożnej knajpce? I co teraz? Jeśli Widzewa uniewinnią, to znaczy że Tomczak wziął. Jeśli nie uniewinnią, to znaczy że Szymański dawał za mało. Tak źle i tak nie dobrze. Oj panie Tomczak, panie Tomczak. Nieładnie. Niech pan się nie wypowiada na temat korupcji.

I jeszcze o tym tekście na temat Listkiewicza. Układ zawsze będzie układem. Michał Listkiewicz i jego wewnętrzne poczucie przyzwoitości. Kto by pomyślał? On wiedział i się brzydził… całe życie się brzydził. Przychodził do pracy i się brzydził, odbierał telefony i się brzydził, jechał jedynie odetchnąć do Szwajcarii a tam spotykał Seppa Blattera i dalej się brzydził. Co za poświęcenie! To wszystko dla narodu polskiego. Zamilcz pan już panie Tomczak.

Reklamy

2 Komentarze »

  1. www.przemyslaw-zych.blogspot.com said

    Nie do końca widzę powiązanie między Tomczakiem, już nie pracującym w W.Dyscypliny, a obecną decyzją wobec Widzewa. Jak miał stanowsko to ok, grało to rolę, jego powiązania z Szymański też, ale chyba już nie teraz..

    Zresztą, może się mylę, to nie moje tematy.

    • vegetable78 said

      chodzi o decyzję, która była wydwana wtedy. Wtedy wydawał decyzję i wtedy się z nim spotkał. pzdr.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: