ŁKS jak KDT. Z Legią w tle

Krótki wpisik piłkarsko – kupiecki. Oglądałem sobie właśnie batalistyczne sceny z centrum Warszawy na stronie gazety:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6842420,Ostatni_dzien_KDT__Na_zywo.html

I mam pewne skojarzenie – władze miasta powiedziały: koniec dziadostwa, koniec wsiowych budynków w centrum stolicy, żegnajcie obrzydliwe blaszaki, żegnajcie naciągacze z ogromnymi marżami, żegnaj wioskowy bazarze w najlepszym miejscu w mieście wynajmowanym za bezcen. Kupcy protestują bo bronią swoich interesów.

Podobnie jest w przypadku ŁKS Łódź. PZPN powiedział w końcu – koniec dziadostwa, koniec amatorki, musimy iść do przodu, koniec wsiowych stadionów, płyt tekturowych zasłaniających dziury w dachu. Wieś niech nie tańczy już i nie śpiewa.

I podniosły się głosy oburzenia.

Wiadomo, każdy ma jakiś interes. Na przykład znany bardzo komentator, którego dość cenię, wystąpił w obronie ŁKS, bo akurat grają tam jego koledzy. Ja występuję przeciw, bo jestem za postępem w polskiej piłkce. Tak jak jestem przeciwko temu, żeby w centrum stolicy stał wielki obleśny blaszak.

PS. Właśnie na gazecie byłą informacja, że do awantury dołączają kibice Legii. Są w podobnej sytuacji, w końcu ich wioskowe interesy i interesiki też zamknął wielki biznes. Wiedziałem że tak będzie, tylko dlaczego tak późno? Przecież już prawie 13!

UPDATE czyli po polsku UAKTUALNIENIE: ŁKS nie dostał licencji. Sorry Boys, do zobaczenia za jakiś czas.

Reklamy

17 Komentarzy »

 1. Omar said

  Z tym, że Komisja Licencyjna zlikwidowała jeden stragan, a nie cały bazar. Gdyby dziś komornik zlikwidował 12 z 83 straganów KDT byłby to absurd. Chcemy wypieprzyć ŁKS? Zgoda, ale zostawmy 8 zespołów w lidze. Nie może być tak, że Rudolf Bugdoł załatwia licencje ślaskim klubom i jest cacy.

 2. Laziale said

  ciężko się nie zgodzić, stop dziadostwu w polskiej piłce.

  PS. Trafiłem tu od Przemka, ciekawy blog. Pozdrowienia

  • vegetable78 said

   dzięki, wpadaj częściej, pzdr.

 3. Omar said

  Jest! ŁKS bez licencji! Zostaje nam teraz liga krezusów, z liczną obsadą śląskiej magnaterii. Mamy teraz same 30-tysięczne stadiony z podgrzewanymi murawami, a nasze kluby już od jutra bić będą na europejskiej arenie kluby z całego kontynentu. Od dziś polska piłka jest czysta, uczciwa i bogata. Tylko ŁKS był skazą na diamencie jaką jest Bogata Ekstraklasa!

 4. vegetable78 said

  chyba nie o to chodzi. Teraz panu ze Śląska znacznie trudniej będzie utrzymać swoje zespoły, jeśli nie będą spełniały wymogów.
  Myślę, że wbrew temu co piszesz, ten krok nie sprawi, że polska piłka nagle stanie się lepsza, ale może sprawić że stanie się taka za 5-10 lat. Dla mnie to może być przełom. Oczywiście panowie Bugdołowie, jeśli będą chcieli, powstrzymają ten przełom.

 5. omar said

  Polska piłka nie stanie się lepsza nawet za lat 30. Pojedyncze osoby zrobią jakieś kluby, ale systemowo będziemy trwać w maraźmie i szarzyźnie. To wszystko kwestia pijacko-złodziejskiej mentalności ludzi rządzącyh piłką. Umrą? Tak, ale zdążą wychować następców.

  Dlatego byłem przeciwny zdegradowaniu ŁKS, bo to bardziej prywatne rozgrywki niż realna walka o jakość ligi. Dziwi mnie tylko, że większość dziennikarzy tak temu bezwarunkowo klaszcze.

  Skończy się tak, że Widzew i Jaga będą w Ekstraklasie mimo korupcji, a ŁKS wyleci do I ligi za spóźnienie się z papierkami.

  ŁKS-owi Ekstraklasa się należy!

 6. vegetable78 said

  ja klaszczę bo mam cichą nadzieję, na to, że coś się zmieni. Ja wiem, że nadzieja jest matką głupich ale z drugiej strony umiera ostatnia. Zobaczymy.

 7. Piotr Butryn said

  Wszyscy zgadzamy się z usuwaniem obleśnych budowli z centrów miast. Wszyscy jesteśmy za wyrzuceniem dziadostwa z polskiego futbolu. Pytanie przecież jest inne. Czy aż tak daleko idące konsekwencje muszą spotkać ludzi, którzy tam pracują (pomijam wszelki – oni też mają w tym swój interes) i czy zawodnicy grający w klubie mają ponosić konsekwencje za działaczy? Zaraz dostanę odpowiedź, że inaczej nie może być, bo każdy mógłby tak powiedzieć. To samo pytanie dotyczy klubów degradowanych za korupcję. Czy dziś grający tam piłkarze, którzy legalnie wywalczyli awans muszą ponosić odpowiedzialność za piłkarzy, którzy 5 lat temu tez grali w tym klubie i kupili kilka meczów?

  P.S. Podoba mi się blog. Będę zaglądał częściej 😉

 8. vegetable78 said

  Piotr, jeśli chodzi o degradację za korupcję, to przez dłuższy czas byłem jej zwolennikiem, ale ewoluowałem w tej kwestii. Uważam, że sprawa jest do indywidualnego rozpatrzenia, ale raczej jestem przeciw. Bo klub to kibice. Oczywiście indywidualne rozpatrywanie sprawy powoduje wiele kontrowersji a ludzie w PZPN nie są raczej godnymi zaufania, ale ustanawiając prawo nie możemy patrzeć na ludzi, ono musi być uniwersalne. Tak jak z komunizmem – nie można ustalić prawa licząc na to, że każdy będzie Marksem czy Moorem. Jeśli zjawi się Stalin to musimy się zabezpieczyć. Czyli: indywidualne rozpatrywanie, ale z pewnymi sztywnymi ramami.
  Jeśli chodzi o licencję to jestem zdania, że tylko ostre postawienie sprawy, drastyczne zaostrzenie wymogów licencyjnych i bezwzględne ich przestrzeganie może doprowadzić do poprawy poziomu naszej ligi. Mają rację ci, którzy mówią, że kibice nie mogą cierpieć za działaczy. Ale ktoś tu musi cierpieć. Dlaczego mieliby to być niezależni kibice patrzący na dach załatany dechami?

  PS. Dzięki, że wpadłeś i oczywiście zapraszam jak najczęściej i również do archiwum, jest trochę rzeczy, które zbierałem przez lata 🙂

 9. Sebek said

  jezeli jestes za wyrzucaniem dziadostwa to wurzycmy prawdziwe dziadostwo – gornik zabrze i cracovie – zaraz pewnie powstanie wielkie obruszenie ze obrazam kluby ze wspałania tradycja – ok, moze i tak jest ale ŁKS a Gornik w tabeli dzieliło kilka pozycji, na korzysc ŁKK

  chłopaki zapewnili sobie utrzymanie, na pewnej, 7 pozycji i ktos ich karze za to, ze płot pomalowany a lodówki brak? Sorka, ale Jaga dostała 10 punktów ujemnych za korupcje a ŁKS za brak lodówki zostaje wywalony z ligi

  zal.pl

 10. Sebek said

  poza tym PZPN pokazał tylko ze dalej zamiast piłki licza sie układy

 11. www.przemyslaw-zych.blogspot.com said

  Konsekwentne przestrzeganie wymogów licencyjnych to podstawa budowy porządnej ligi.

  Nie łączmy sprawy ŁKS-u z korupcją i np. karaniem Jagiellonii.

  • Sebek said

   Ok, ale mimo wszystko uważam, że korupcja to trochę „cięższy” zarzut aniżeli brak kilku raczej mało istotnych szczegółów w raporcie licencyjnym… Poza tym z tego co wiem, ŁKS spełnia na dzień dzisiejszy wymogi licencyjne… Niech z ligi spadają ci, którzy są słabi. Ja wole solidnie grający ŁKS na gorszym stadionie niż wypełniony po brzegi obiekt Górnika z zespołem, który kopie sie w czoło

 12. vegetable78 said

  Sebastian, nikt nie mówi, że sprawa jest jednoznacza. Ja po prostu wyrażam swoją opinię. Taką samą jak dzisiaj Janek Tomaszewski w superaku. Pocierpi ale to wyjdzie na dobre naszej piłce… zobaczymy.

 13. Sebek said

  Obyś miał rację… Potrzebne jest powiedzenie stop i rozpoczęcie wszystkiego od początku a nie dupy strony (dawne licencje warunkowe), ale z drugiej strony trzeba wszystkich równą miarą mierzyć…

 14. rotfl said

  wawrzyn, zapomniales odszczekac o tych kibicach.
  popraw sie

 15. vegetable78 said

  a niby dlaczego miałbym to zrobić?

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: