Po co komu Liga Mistrzów

Z ITI dostałem z rana informację, że w nSporcie szykują się kolejne grupowe zwolnienia. To znaczy mniej więcej tyle, że stacja lada chwila przestanie istnieć. I po co im była ta Liga Mistrzów?

W biznesie nie ma litości. Konkurencja podbiła cenę za transmisję Ligi Mistrzów, nSport rzuciła wszystko na jedną szalę… i wygrała. Strzelały pewnie korki od szampana, chłopcy poszli na piwo, bawili się do rana i tylko ci najbardziej zapobiegliwi chwycili za telefon i zaczęli rozglądać się za robotą.

Transmisje LM zrujnowały stację. Tego się po prostu nie da odrobić. Tym bardziej, że oferta nie jest za ciekawa. Po pierwszych zwolnieniach przyszedł czas na następne. Poleci więcej niż 30 osób.

nSport formalnie pewnie zostanie zachowany, tak by odbiorcy dekoderów nie mieli prawnej podstawy do wymówienia umowy, ale faktycznie zamieni się w martwą stację karmiącą telewidzów powtórkami z Ligi Mistrzów i serwisami informacyjnymi. A mecze LM trzeba będzie pokazywać w paśmie otwartym lub na jednym z kanałów z odległym numerkiem. Spodziewam się, że w najbliższym czasie stacja odsprzeda konkurencji po zaniżonych kosztach część praw, tak by nie trzeba było zastawiać kamer w komisie. nSport odpada pierwszy, kto będzie następny?

Prędzej czy później można było się spodziewać, że ktoś padnie. Ktoś po prostu musiał odpaść z rynku, bo ten był mocno przeciążony. Czy stacja może utrzymać się pokazując jeden produkt? Wątpliwe. Myślę, że odpadną kolejne. Na przykłd Sportklub po oddaniu Bundesligi stracił rację bytu.

Z mojego punktu widzenia o dobrze, bo nie chce mi się kupować nowego dekodera. I tak jeśli chciałbym oglądać więcej meczów ligowych, musiałbym zdecydować się na Orange. Następne kilkanaście złotych miesięcznie. Nie mówię , że w błoto bo to dobry kanał, który ma przed sobą przyszłość, ale jednak – ciągnie kasę.

Myślę że wniosek jest prosty – polskiego kibica nie stać na te wszystkie kanały.

Ważne żeby było stać na ESPN Classic, zdecydowanie numer 1, gdzie można obejrzeć kilka fajnych historycznych meczów i pasjonujące filmy dokumentalne. Tego nie ma w żadnym polskim kanale. Niestety. Ale o tym już tu kiedyś pisałem, nie ma sensu do tego wracać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: