Człowiek kontrowersyjny

Nie chciałbym użyć niewłaściwego słowa, żeby nie zostać posądzonym o wulgarność. Umownie będę nazywał Janusza Filipiaka człowiekiem kontrowersyjnym. Ma to dość szerokie znaczenie. Kontrowersyjnym będę nazywał zarówno człowieka, który pijany narobił bardachy w barze, wchodząc na stół i  zdejmując spodnie jak i trzecioligowego piłkarza, który uważa, że jego miejsce jest w Realu Madryt. I jeszcze wielu innych ludzi. Kontrowersyjność w moim słowniku ma bardzo szerokie znaczenie. Może też opisywać zwykłego idiotę.

A więc wracamy płynnie do tematu profesora Filipiaka („mój mąż z zawodu jest profesorem”).

W wywiadzie dla Polska Tajms, Filipiak wylewa gorzkie żale na PZPN. To było przed decyzją o spuszczeniu ŁKS do I ligi. Jest mniej więcej tak:

„Jestem rozgoryczony. Wydajemy jako ComArch bardzo poważne pieniądze na Cracovię, bo około siedem milionów złotych rocznie. Nie są to bezpańskie pieniądze jakiejś państwowej spółki, tylko nasze ciężko wypracowane zyski. Siedem milionów nie jest łatwo zarobić, a wydając je na sport, wydajemy je – jak się okazuje – w ciemno”

i dalej

„Środki wydawane przez prywatnych przedsiębiorców na polski sport są marnowane. I to jest problem. Praca związków sportowych powinna koncentrować się na pilnowaniu reguł, a nie ich łamaniu. Tymczasem działacze związkowi robią, co im się żywnie podoba. Akurat teraz trafiło na nas”

„Widać, że jest jakieś polecenie, aby wbrew prawu i całej logice wydarzeń ostatnich miesięcy tę sprawę załatwić na korzyść ŁKS”

Krótko: Człowieku, przecież wy spadliście z ligi bo zajęliście przedostatnie miejsce a teraz ktoś w ogóle zastanawiał się nad tym, żeby dać wam kolejną szansę!

Tak jak pisałem wcześniej – jeśli ktoś nie spełnia wymogów licencyjnych, ma załatany tekturą dach, to nie ma prawa grać w ekstraklasie. Nie zmieniłem frontu, nie jestem za ŁKS. Spokojnie. Jestem za tym, żeby profesor Filipiak przestał robić z siebie ofiarę. Faktem jest, że inwestuje 7 milionów złotych rocznie. Faktem, jest też, że robi to źle i to jego decyzje personalne bądź opłacanych przez niego ludzi doprowadziły do tego, że Cracovia zajęła przedostatnie miejsce.

A to już wypowiedź tego samego człowieka dzień później.

„W klubie jesteśmy zmęczeni całą tą sytuacją. Przez dłuższy okres czasu nie było wiadomo, co z nami będzie. To zmęczenie przesłania inne emocje, np. radość. Poza tym chciałbym, aby polski futbol był uporządkowany. Być może zmierza to w tym kierunku i to byłby powód do zadowolenia”

Rozumiecie? Cracovia w I lidze – nie ma normalności w ekstraklasie.

Cracovia w ekstraklasie – polska piłka zmierza w odpowiednim kierunku.

Polska piłka będzie zmierzała w odpowiednim kierunku, gdy pan „profesor” usunie bandziorów z nożami ze stadionu. Bo to właśnie oni są na dzisiaj wizytówką Cracovii. Ale niestety, tu nie wystarczy gadać. A pan Filipiak jak wiadomo specjalizuje się głównie w gadaniu. Głupot.

Reklamy

9 Komentarzy »

 1. Sebek said

  „W wywiadzie dla podupadającego szmatławca, Polska Tajms” – przesadzasz 🙂

 2. vegetable78 said

  nie przesadzam. W końcu szef sportu nazwał piłkarzy reprezentacji baranami. To przechodzi tylko w szmatławcu. pzdr.

 3. Sebek said

  ale Fakt też nie raz jechał a mówisz o nim poważny tabloid 🙂 nie żebym bronił PTT ale uważam, że trochę za ostro powiedziane 🙂

 4. Marek Tal said

  @Sebek ty jesteś jeszcze dzieciak i sikasz do góry. Nie masz prawa podważać zdań jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce – Marka Wawrzynowskiego. On doskonale zna rynek prasy sportowej w Polsce i ja się z nim zgadzam.

 5. vegetable78 said

  Marek, jak będziesz tak pisał, to odbije mi sodówka i zacznę rysować nosem sufit!!! A tego wolałbym jednak uniknąć 🙂

 6. Sebek said

  🙂

 7. Marek Tal said

  Ok, już więcej nie będę tak postępował. Pamiętaj jednak, że obiecałeś mi że mnie nigdy nie zbanujesz.

 8. vegetable78 said

  no pewnie, nie zpominam 🙂 pzdr.

 9. martisss32 said

  jak to mówią……….i raz w roku kura pierdnie albo łuk sam wystrzeli;) tak i ty mareczku czasami coś mądrego napiszesz:)
  odnośnie prof.Filipiaka (swoją drogą ciekawe czy na drzwiach mieszkania ma tabliczkę z, buraczaną tradycją zakompleksionego faceta, „prof.” przed nazwiskiem:)) zgadzam się z tobą w 100 %. facet ma myślenie na poziomie PIS-u. będziemy grać dziadowsko i spadniemy…………spisek, układ itp. a jak jakimś cudem będziemy w najwyższej klasie rozgrywek……………sprawiedliwość zwyciężyła! prawda istnieje!
  osobiście myślę, że właśnie tacy ludzie są winowajcami wszelkich afer korupcyjnych. na zasadzie ” wyłożyłem kasę! wygrywać musimy!”

  pst. co o niej sądzisz?:)
  http://www.dorota.getphoto.net/
  jakbyś zapomniał to masz wieczór kawalerski tydzień przed zaobrączkowaniem;)

  pozdro

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: