Kamery…

O Lechu będzie trochę później. Teraz wrócę na chwilę do tematu Eduardo i wymuszonego karnego w meczu z Celticem. Pewnie nie pozbawił on Celticu szans na awans bo szans tych właściwie nie było. Ale mimo to Celtic ma prawo domagać się od piłkarza odszkodowania za stracone dochody z gry w Lidze Mistrzów. Nie będzie się domagał, bo z dziadkami nikt nie wygrał a ich zemsta bywa sroga. Ale to powinien być kolejny powód dla dziadków by wprowadzić kamery do gry. Na początek do gry na najwyższym poziomie.

Ilu już cierpiało przez błędy albo celowe „pomyłki?”. Dlaczego FIFA i UEFA bronią się przed powtórkami i naprawianiem błędów?

Pojawia się argument, że pomyłki sędziów to element gry tak jak pomyłki zawodników. Tyle że pomyłki zawodników to problem ich drużyny a sędzia musi być ekstremalnie uczciwy i obiektywny, bo nie gra w żadnej drużynie.

Myślę, że chodzi o to, iż wyeliminowanie pomyłek sędziów utrudni dziadkom wpływanie na wyniki meczów.

Do tej pory nie wierzę, że karny Howarda Webba to był zwykły przypadek, pomyłka itd. Po prostu Austriacy musieli zachować szanse tak jak zawsze zachowują je gospodarze. Kosztem Polski. Wcześniej była Korea kosztem Włochów i Hiszpanów.

Spiskowa teoria dziejów? Chyba nie, przecież wszyscy to wiedzą – biznes musi się kręcić. Nie zdziwię się, jeśli ktoś zarabia na tym ciężkie pieniądze u bukmacherów.

Kamery wyeliminują problem, przynajmniej w takim stopniu w jakim jest to możliwe.

Wyeliminują też oszustów. A dodatkowe surowe kary spowodują, że oszuści sami się wyeliminują.

Uczciwie – czy jest jakikolwiek powód ku temu by nie wprowadzić możliwości oglądania przez sędziów kontrowersyjnych sytuacji? Jakikolwiek racjonalny powód? Macie jakieś propozycje?

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Wenger jest człowiekiem, który w wielu już wywiadach apelował o wprowadzenie kamer. Co ciekawe, w każdym wywiadzie, kiedy akurat jego zespół został skrzywdzony. Po meczu z Celtikiem nie przyznał, że nie było faulu, nie powiedział „sorry, dziś niekompetencja sędziego dziś dotknęła naszych rywali”. Wenger zatem nie jest żadnym autorytetem w sprawie kamer. W innych sprawach może i jest.
    Sprawa nie jest prosta i możliwe nasuwające się rozwiązania też nie są łatwe. Należy szukać rozwiązań pośrednich. Może na początek spróbować tylko z „czy jest gol czy gol nie ma”. Spróbować na jakiejś dużej imprezie. Potem ocenić. Na raz i tak nie zmienimy wszystkich przepisów.
    Przypominam też, że z wielu rozwiązań się już wycofywano po wcześniejszym wprowadzeniu. Na przykład „Złoty gol”. Miał uatrakcyjnić, a wiele zepsuł.
    Może się okazać, że po wprowadzeniu kamer, ci którzy byli zwolennikami zaczną je przeklinać.

  2. vegetable78 said

    ale dlaczego mieliby je przeklinać? Dlatego, że bramka, którą strzeliła ich drużyna okazała się bramką nie być i nie została uznana? Kamery to uczciwość i tylko o to chodzi… pzdr.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: