Głupota w futbolu „największa od 100 lat”

Wiem, ze teraz toczy się wielka debata o selekcjonerze. Cieszę się, że PZPN dopuszcza kandydata zza granicy. Swoich kandydatów już wymieniałem wcześniej.

Ale teraz na chwilę o „największej od 100 lat rewolucji w futbolu” jak mawia Michael Platini. A więc na meczach piłkarskich będzie nie trzech sędziów jak dotychczas a pięciu.

Kiedy ostatnio gadałem z Leo Beenhakkerem spytany o kamery w piłce rozłożył ręce… – Jakie kamery, oni chcą teraz kolejnych dwóch sędziów wprowadzać… nic z tego nie rozumiem.

Ja też nie.

Po co dwóch kolejnych sędziów? To zwiększenie kosztów. Wystarczyłoby gdyby sędzia techniczny, który i tak się nudzi podczas meczu, miał dostęp do powtórki.

Platini jednak mówi: – System sędziowania nie zmienił się od ponad 100 lat. Jestem przeciwny technologii wideo, bo to odbierze grze ludzką twarz. Nasz system pomoże podejmować sędziom dobre decyzje.

A co na to dziennikarze sportowi? Zapomnieli zadać pytań.

A więc wracając do problemu Platiniego. Pan prezydent powiedział: – To może być największa zmiana w futbolu od 100 lat.

Zmiana? A dlaczego nie największa głupota? Marnotrawienie pieniędzy?

A ja pytam: co to jest ludzka twarz? To rozpacz milionów Włochów i Hiszpanów po „pomyłkach” El Gandoura czy Moreno? To przekręty Howarda Webba? To regularne oszustwa w Lidze Mistrzów? Czy ludzka twarz mają przegrane wielkie pieniądze przez błąd jakiegoś patałacha, który nie nadąża za grą? Albo wygrane przez kogo innego i tu jest istotna rzeczy…

Na całym świecie technologia poszła do przodu i z nowinek, kamer itd. po prostu się korzysta. W piłce nie. Dlaczego? Dlatego, że ludzka twarz to nic innego jak kontrola nad futbolem. Nie widzę innego wytłumaczenia. Dlaczego szefowie futbolu bronią się przed kamerami jeśli nie dlatego właśnie, że kamery nie pozwoliłyby im wpływać na wyniki meczów?

Reklamy

2 Komentarze »

  1. Stan Islav said

    Nie będzie problemu w bogatych ligach, w naszej ekstraklasie, może nawet i w I lidze. Ale kto ma rejestrować mecz jak nie będzie transmisji? Czy na każdym stadionie mają być zamontowane kamery w kilkudziesięciu miejscach? Co z jakością obrazu, obsługą techniczną…? Może nie mam wystarczającej wiedzy w tym zakresie, ale bez profesjonalistów będzie trudno o dobre, niedające wątpliwości ujęcia z kamer. I to też jest koszt.

  2. vegetable78 said

    trzeba zacząć od góry i powoli schodzić coraz niżej. Rozwiązania technologiczne stosuje się tam gdzie jest to możliwe. Tak jak dzisiaj w klasie B jest tylko jeden sędzia, proste…

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: