Polska żenada stulecia

Miała być walka stulecia, bój stulecia, coś tam stulecia, największa walka w historii, historyczny pojedynek, starcie gigantów, coś tam kogoś tam.

Ta walka Gołoty z Adamkiem od początku była dęta. Oczywiście my (gazeciarze) mieliśmy pewne obowiązki ale oczywistym było, że wygrana Gołoty nie opłaca się nikomu poza nim samym. I to też tylko ze względów czysto prestiżowych.

Gołota był już przed walką jako bokser skończony. Wiadomo było, że nawet jeśli wygra, to nie dostanie już kolejnej szansy walki o cokolwiek istotnego.

Adamek – wręcz odwrotnie. Na plecach Gołoty może wejść wyżej.

W skrócie – Na Gołocie nie można już zarobić, na Adamku jeszcze można i to sporo.

Adamek o tym wie, Gołota o tym wie, ja to wiem, panowie i panie to wiedzą.

Mariola Gołota też to wie.

„Adamek wykorzystał nazwisko Andrzeja aby się wypromować. Z jego pomocą rozpoczął karierę zawodową w USA. To była niepotrzebna walka na pożegnanie ze swoimi kibicami. Przecież Tomek nie był dla męża za dobrym przyjacielem, aby Andrzej torował mu karierę w wadze ciężkie” – powiedziała pani Mariola. Miała pretensje. Bo przecież kiedyś całymi rodzinami jeździli na wakacje itd.

Dlaczego nie mówiła o tym przed walką? To właśnie jej wystąpienie utwierdza mnie w przekonaniu, że to wszystko to był jeden wielki cyrk. I nie chodzi o to, że zapowiadającym był znany klaun telewizji, pan Ibisz.

Nie żebym był jakoś specjalnie zażenowany (wbrew temu co sugeruję w tytule), bo w sumie tego się spodziewałem. W boksie jest zbyt duża kasa do zgarnięcia, by sportowcy sami mogli decydować, który z nich jest najlepszy.

Szczerze mówiąc ze sportów walki zawsze wybierałem szachy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: