Oszust na miarę naszej ligi

Nie daje mi spokoju sprawa karnego dla Legii Warszawa. Karnego, dzięki któremu Legia wymęczyła zwycięstwo z Arką Gdynia. Zwycięstwo, które jej się nie należało.
W studiu Canal Plus Sławomir Stępniewski unikał odpowiedzi na pytanie czy Marcin Mięciel był faulowany czy nie. Wiedział, że karnego nie było, ale Adrian Mrowiec wystawił nogę więc dał sędziemu okazje do wykazania się.
Sprowokował oszusta do oszukiwania.
Oszusta bowiem, tak jak złodzieja, tworzą okoliczności, okazja.
Wina Mrowca polega na tym, że stworzył okazję, a więc i stworzył oszusta.
Mięciel karnego symulował. Sprawa jest dość czytelna, obejrzałem chyba 10 powtórek na Canal Plus i za każdym razem miałem coraz mnie wątpliwości. Oszust trafił w nogę Mrowca i teatralnie się wyłożył. Nie było to jednak wyłożenie się „w wielkim stylu”. Jeśli mowa o teatrze, to nie była to „Śmierć Komiwojażera” ale raczej amatorskie przedstawienie uczniów z wiejskiej szkoły podstawowej. Uczniów zagrożonych pozostaniem na następny rok w tej samej klasie.
Było tandetne, amatorskie, nieudolne. Bardziej nieudolne było chyba tylko w 1993 roku, gdy Roman Szewczyk symulował trafienie w twarz w meczu z Norwegią.
W przypadku „karnego” Mięciela, na to mógł nabrać się tylko sędzia w polskiej ekstraklasie. W Anglii zakończyłoby się nie tylko żółta kartką ale zostałoby publicznie wyśmiane. Mięciel zostałby błaznem. Nie dlatego, że symuluje ale że robi to w tak żenujący sposób (widzieliście ten upadek???). Sędzia zaś nie podskoczyłby ponad poziom Konferencji.
Nie chodzi o to, by wyżywać się na Mięcielu ale żeby tępić oszustów w piłce w ogóle, żeby tępić nawyk symulowania, wymuszania fauli.

Przy okazji, wrzucam fajny link… pamiętacie tę reklamówkę Guardiana?

a to filmik z serii najgorsze ściemy świata 🙂

Jeszcze z Canal Plus – Kazimierz Węgrzyn stwierdził, że nie było głupie to co powiedział Patryk Małecki, nazywając Tomasza Brzyskiego Śmieciem i Chujem a Macieja Sadloka Pedałem.
Kaziu Węgrzyn stwierdził, że głupie było, to że ktoś to wyciągnął, bo to było w ferworze walki. Zastanawiam się dlaczego w ferworze wymiany opinii nikt ze studia nie odpowiedział: Kaziu, ty pier… ku…, frajerze je…, nie masz racji ch…, drogi Kaziu.

Reklamy

9 Komentarzy »

 1. Truth said

  Żenada, byłem w Bełchatowie i tam Małek robił wszystko żeby Legia wygrała. Kilka punktów sprezentowali im sędziowie, kilka załatwił Mucha. Zero koncepcji, zero postępu w ciągu ostatnich 2,5 sezonu

 2. Sebek said

  Reklamówka genialna 😀

 3. asd said

  Ok, Małecki nie powinien się tak zachować, wyszedł na prostaka i chama. Ale poskarżenie się Brzyskiego i Sadloka, to też słaba akcja. Jakby mieli jaja, to by mu w twarz coś powiedzieli i tak zakończyli sprawę. Myślę, że to by bardziej poskutkowało.

 4. vegetable78 said

  asd, nie wykluczam, że masz rację ale ja nie tyle oceniam Małeckiego co raczej Węgrzyna. Prasa miała prawo to wyciągnąć a Węgrzyn promuje chamstwo. Rozumiem, że w nerwach chamstwo się zdarza, bo też grałem w piłkę, na niższym poziomie, i zdarzyło mi się zachowywać różnie, też po chamsku. Ale nigdy w życiu nie promowałbym tego w mediach, na przykład na antenie Canal Plus. A Węgrzyn promuje. jak to się ma do idei okrągłego stołu? 🙂

  • mcselon said

   Ale o jakim Ty promowaniu w przypadku Węgrzyna mówisz? Też oglądałem ten program i jakoś nie bardzo kojarzę, aby Węgrzyn promował chamstwo. Była to zwykła odpowiedź byłego piłkarza, w której sugerował, iż wg niego wyciąganie takich spraw do mediów to zwykła dziecinada. I zgadzam się z nim w tym przypadku. Gdyby po każdej kolejce łamy gazet/portali opisywałyby pyskówki między piłkarzami, nie starczyłoby miejsca na nic innego. Prawdą jest, iż odrobina pokory przydałaby się Małeckiemu ale taki z niego charakternik i tyle. Przypuszczam, iż nie byłby w tym miejscu w jakim jest (w swej przygodzie kopacza), gdyby nie ta jego boiskowa buta.

 5. asd said

  nie wiem dokładnie co powiedział Węgrzyn, jakbyś mógł przytoczyć cytat to byłbym wdzięczny. Bo też ciężko mi uwierzyć, że powiedział, że odzywki Małeckiego nie były głupie („stwierdził, że nie było głupie to co powiedział Patryk Małecki”).

  zgadzam się – jak już coś takiego wyjdzie trzeba piętnować. moja opinia luźno nawiązywała do całej tej sytuacji.

 6. vegetable78 said

  asd, nie przytoczę dokładnie cytatu, ale tak właśnie powiedział, inaczej bym to zignorował.

  • asd said

   jeżeli Węgrzyn powiedział, że zachowanie Małeckiego nie było głupie, to rzeczywiście słabo.

   skoro Małecki jest taki „wyfrunięty” z rzeczywistości i nic do niego nie trafia, przejmie się nagonką w prasie i internecie. Prędzej chyba uzna Brzyskiego i Sadloka za skarżypytów, którzy nie mieli mu odwagi powiedzieć coś w twarz. Ale może się mylę i żeby go ocucić, ktoś musiał coś wyciągnąć na wierzch.

   w takiej lidze jak nasza, to po kilku dobrych meczach jest już się gwiazdą. w czym też pomagają media, żeby było o kim pisać i promować jakoś ligę. a wtedy łatwo o sodówkę

 7. stan said

  Co do Małeckiego – wiadomo, że gdyby ktoś się nie poskarżył, nie byłoby tego w internecie, a potem w prasie. Ten ktoś poskarżył się w konkretnym celu – żeby Patryk Małecki, do którego nic nie trafia, w końcu usłyszał coś gorzkiego na swój temat, co w dłuższej perspektywie może mu pomóc. To nie były z jego ust słowa typu: – Ty chuju, ty pedale… To były słowa typu: – Czy ty wiesz, kim ja jestem, ty mały chujku? Jestem lepszy od ciebie.

  Zarozumialstwo, wyniosłość, buta, pogarda. I to wszystko u chłopaka, który ma 20 lat i którego wszyscy klepią po plecach. Jak nie zejdzie na ziemie, to odfrunie. Chociaż i tak już chyba odfrunął, bo jak słyszałem jego podejscie do treningów w Wiśle dalekie jest od „sredniej”.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: